Sevda Kuşun Kanadında dizisi Eylülde Ekranlara Dönecek

Sevda Kuşun Kanadında dizisi Eylülde Ekranlara Dönecek
Yakın tarihimizin önemli bir dönemine ışık tutan “SEVDA KUŞUN KANADINDA” yeni sezonda TRT 1 ekranlarında seyircisiyle yeniden buluşuyor..
 
Genel Yönetmenliğini ve yapımcılığını Mesut Uçakan’ın, başrollerini Murat Ünalmış,  Deniz Baysal, Ufuk Bayraktar, İlker Kızmaz, Bahadır Yenişehirlioğlu, Müge Boz ve Yavuz Bingöl’ün paylaştığı, 29 Nisan’da ilk bölümü TRT1 ekranında yayınlanan “SEVDA KUŞUN KANADINDA” 3 Haziran’da yayınlanan nefes kesen bir bölümle sezon finali yapmıştı.
6. bölümü ile erken final yapan dizinin yeni sezonda yayınlanmayacağı haberleri gündeme gelmişti. Ancak son alınan kararla dizinin yeni sezonda daha güçlü bir kadroyla ekranlarda olacağı.
 

YENİ SEZONDA DA TRT 1’DE 

Eylül ayında başlayacak yeni sezonda TRT 1 ekranlarında hayranlarıyla buluşacak dizinin çekimleri, Ağustos ayı içinde İstanbul’da start alıyor. 

“HAİN DARBECİLERİN KÖKLERİNİ ANLATACAĞIZ” 

Dizinin Genel Yönetmeni ve yapımcısı Mesut Uçakan, Sevda Kuşun Kanadında’nın önümüzdeki sezon en çok konuşulacak dizi olacağınını belirterek, yeni oyuncu ve karakterlerle güçlendirilen dizinin hayranlarını büyük sürprizlerin beklediğini şu sözlerle dile getirdi… Dizinin ilk sürprizlerinden birisi “Ulan İstanbul” dizisiyle büyük beğeni toplayan Sevtap Özaltun
 
“SEVDA KUŞUN KANADINDA, çalkantılı bir dönemi, dönemin siyasal ve toplumsal çatışmalarının gölgesinde yaşanan tutkulu ve temiz aşkları anlatıyor. Dizi, dönemin siyasi ve kültürel aktörlerini de günümüz insanına yeniden hatırlatıyor. Dizi çarpıcı sahnelerle ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe kalkışmasının da köklerine iniyor ve ilk paralel devlet yapılanması çalışmalarına da büyük ölçüde ışık tutuyor” 

TÜRKİYE’NİN KARANLIK YILLARI AYDINLANACAK 

Dizinin Türkiye’nin karanlık yıllarını aydınlatmak gibi bir misyon edindiğini belirten Uçakan, darbe girişimi başta olmak üzere bugün yaşadığımız çoğu olayın daha iyi anlaşılacağının ve bu konuda büyük bir boşluğu dolduracağının altını çiziyor…
 
 “1968 ve sonrası dönemde gençlik olaylarına objektif bir gözle bakan ve ilk defa muhafazakar, milli bir bakış açısıyla ele alan dizi, bugünkü iktidarı yoğuran Mehmet Zahit Kotku, Sami Efendi, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Cemil Meriç, Şule Yüksel Şenler, Necmettin Erbakan gibi ünlü siyaset ve kültür-sanat adamlarının mücadelelerinin yanı sıra, bu mücadeleye karşı tuzaklar kuran, ülkeyi kaosa sürükleyen ve onlara yataklık eden, cemaat adı altında faaliyet gösteren karanlık örgütlenmeleri de anlatacak. Bu yönüyle günümüz olaylarına da ışık tutacak. Sevda Kuşun Kanadında bu yönüyle beğeniyle izlenecek sezonun en çok konuşulan yapımı olmaya aday bir dizi.” 
 

SEVDA KUŞUN KANADINDA’NIN HİKÂYESİ

 
“SEVDA KUŞUN KANADINDA”, ’68 Kuşağı’ olarak bilinen ve o dönemde farklı coğrafyalarda gençleri etkileyen hareketin ülkemizdeki boyutunu, dönemin egemen güçlerinin, farklı görüşlere sahip gençleri nasıl manipüle ettiğini ve bu çatışma ortamına girmek istemeyen bir avuç gencin provokasyonlara karşı nasıl direndiğini anlatıyor.
 
Dizi, imkânsız bir aşk hikâyesi üzerinden ilerliyor. Bu ülke gençlerinin, farklı kimlikler altında birbirleriyle çatışsalar da, ortak temel değerler ve kültürel zemin üzerinde buluştuklarında kardeşliklerini hatırlayıp yeni bir sevgi bağı kurabileceklerini anlatıyor.
 
“SEVDA KUŞUN KANADINDA” dizisi yeni sezonda da TRT1 ekranlarında seyircisiyle buluşacak.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica