Serhat Hacıpaşalıoğlu Elendi – Eurovision 2016

Serhat Hacıpaşalıoğlu Elendi – Eurovision 2016

Serhat Hacıpaşalıoğlu Elendi – Eurovision 2016

Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil eden Türk asıllı Serhat Hacıpaşalıoğlu, cumartesi günü yapılacak büyük finale kalamadı.

İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nın ilk yarı finalinde San Marino’yu ‘I didn’t know’ şarkısıyla temsil eden Türk asıllı Serhat Hacıpaşalıoğlu, finale kalan sanatçılar arasında yer alamadı.

Azerbaycan’ı “Miracle” parçası ile temsil eden Semra Rahimli finale çıkarken, Bosna Hersek’i “Ljubav”parçası ile temsil eden Ana Rucner, Dalal Midhat-Talakić ve Deen dörtlüsü ise finale kalamadı.

Bu yıl 61’inci kez düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nın Stockholm’de düzenlenen ilk yarı finalinde, cumartesi günü yapılacak büyük finale kalan 10 ülke belirlendi.

Stockholm Globen Arena’da gerçekleştirilen ilk yarı final, 2015 Eurovision şarkı yarışmasını kazanan İsveç temsilcisi Mans Zelmerlöw’un “Heroes” isimli şarkısını seslendirmesiyle açıldı. ”Avrupa’daki göçmen krizi” temalı yarışmanın sunuculuğunu Mans Zelmerlöw ve Petra Mede üstlendi.

Eurovision Finaline Kalmayı Garantileyen 10 Ülke

İlk yarı finale katılan 18 ülke temsilcisinin şarkılarını seslendirmesinin ardından yapılan oylamada, Azerbaycan, Rusya, Hollanda, Macaristan, Hırvatistan, Avusturya, Ermenistan, Çek Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Malta ikinci yarı finale çıkarken, San Marino, Bosna Hersek, Moldova, Finlandiya, Yunanistan, Estonya, İrlanda ve Karadağ ise elenen ülkeler oldu.

2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nın ikinci yarı finali 12 Mayıs’ta, büyük final ise 14 Mayıs’ta yapılacak.

Serhat Hacıpaşalıoğlu

Serhat Hacıpaşalıoğlu eurovision performansı

Serhat Hacıpaşalıoğlu eurovision yarışması

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica