Ölüm ve Hastalık Habercisi ‘Onur Akay’ Kimdir?

Ölüm ve Hastalık Habercisi ‘Onur Akay’ Kimdir?

Onur Akay ‘Sanat dünyasının felaket tellalı ‘

Son yıllarda sıkça duyuyorsunuzdur ‘Ünlü sanatçı hayatını kaybetti … Kötü haberi ses sanatçısı Onur Akay duyurdu ‘ …

Hürriyet’in haberine göre; ‘Sanat dünyasının felaket tellalı’ diyen de var ‘Twitter’ın imamı’ diyen de… Özellikle sanat dünyasının en kötü haberlerini biz gazeteciler bile ilk ondan duymaya başladık.

Hep kötü haberleri duyurmaktan ve böyle anılmaktan rahatsızlık duyduğunu söyleyen ses sanatçısı Akay, bir anda nasıl felaket tellalı olduğunu hurriyet.com.tr’ye anlattı.

“Ben haberci değilim, sadece sosyal medyadan bana gelen haberleri paylaşıyorum. Aslında her şey 2 yıl önce Ciguli’nin ölüm haberini duyurmam ile başladı. Tüm medya beni kaynak gösterince, menajerler, ünlülerin hayranları beni aramaya başladı, sürekli istihbarat yağmaya başladı. Ben de bana gelen bu haberleri sosyal medya hesabımdan paylaşınca böyle bir durum ortaya çıktı” diye anlatıyor Akay…

Bülent Ersoy taklidi ile bilgi aldım
Bugüne kadar yaklaşık 50 ünlünün ölüm haberini ilk duyuran isim olan Akay, “Başlarda çok fazla araştırmıyordum. Sonuçta benim kişisel hesabım. Ama Türkiye’nin en büyük gazeteleri ve kanalları tarafından kaynak gösterince, paylaşmadan önce araştırmaya başladım. Ya hastaneye gidiyorum ya da telefon ile bilgi alıyorum. Bir keresinde İnciÇayırlı’nın sağlık durumunu hastaneden öğrenmek istedim, kimse cevap vermedi. Ben de Bülent Ersoy’un sesini taklit edip hastaneyi tekrar aradım. Bütün bilgileri verdiler” diyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica