Mehmetçiklerimizin Zehirlendiği Manisa’da Gözaltı Sayısı Artıyor

Mehmetçiklerimizin Zehirlendiği Manisa’da Gözaltı Sayısı Artıyor

Mehmetçiklerimizin Zehirlendiği Manisa’da Gözaltı Sayısı Artıyor

Zehirlenen askerlerle ilgili açıklama yapan Manisa Valisi Hakan Güvençer 17 askerin hastanede tedavisinin sürdüğünü ve riskli durumda kimsenin olmadığını söyledi. Gözaltı sayısının 24’e yükseldiğini dile getiren Vali Güvençer, “23 Mayıs’taki salgının devamı değil” dedi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 1. Piyade Er  Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasındaki 731 askerin zehirlenmesi olayıyla ilgili açıklam ayaptı.17 askerin hastanede tedavisinni sürdüğünü anlatan Güvençer, hayati tehlikesi bulunan askerlerin olmadığını açıkladı. Manisa Valisi Güvençer, kışlada zehirlenme olayına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: Etkilerini konuştuğumuz hadiseler bir takım ortaklıklar içeriyor olmakla beraber tam anlamıyla, 23 Mayıs’ta yaşanan salgının devamı değil. Yüzde yüz birbirinin devamı değil ama ortaklıkla ilgili herkesin zihninde bir ilişkilendirme oluyor. 23 Mayıs’tan sonra da bütün tahkikatlar süratle sürdürüldü ve raporlandı ama ne yazık ki, 16’sında 17-18’inde hadiseleri yaşadık. İnşallah bir daha yaşamayız.”

24 KİŞ GÖZALTINDA 

Daha önce yemek şirketinin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 21 kişinin gözaltına alındığını belirten Vali Güvençer, dün akşam 3 kişinin daha gözaltına alındığı ve sayının 24’e yükseldiğini dile getirdi. Güvençer, bugün gözaltına alınan kişilerin savcılığa sevk edileceğini de anlattı.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica