İşte Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi

İşte Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi

İşte Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın nikah töreni İstanbul’un en büyük gösteri merkezi Halkalı’daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yapılacak.

Sümeyye Erdoğan’ın nikahının yapılacağı salonda, spor turnuvaları, tiyatro-sinema gösterileri, dinletiler yapılıyor. Ancak salonda ilk kez nikah kıyılacak. Gösteri Merkezi yetkilileri salonda bugüne kadar nikah ve düğün organizasyonu yapmadıklarını ve bu konudaki talepleri de geri çevirdiklerini bildirdiler. Ancak 2013 yılında açılan merkezde ilk ve tek olarak, Sümeyye Erdoğan’ın nikahına izin verildi.

Nikah düğün gibi organizasyonlara kapalı olan salonun bir günlük kirası dernekler için 7 bin lira iken, konserler içinse salondaki diğer organizasyonlar hariç 20 bin lira. Ancak Erdoğan-Bayraktar çiftinin nikah için ücret ödeyip ödemeyeceği bilinmiyor.

35 BİN KİŞİ KAPASİTELİ

Küçükçekmece Belediyesi’ne ait olan gösteri merkezi 30 dönümlük arazi üzerinde kurulu. YKB Gösteri Merkezi, Paris’teki Eyfel Kulesi’ndeki demirin iki katı kadar fazla demir kullanılarak uzay çatı sistemiyle oluşturuldu. Merkez, toplam 35 bin izleyici ağırlayabiliyor. Gösteri merkezinde Avrupa’nın en gelişmiş ses ve ışık sistemleri yer alıyor. Erdoğan’ın nikahının kıyılacağı sahne ise 704 m2’lik alanıyla, Avrupa’nın en büyük sahnesi ünvanını taşıyor.

SALONUN İSMİNİ ERDOĞAN KOYDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde 3 Ağustos 2013 günü açılışını yaptığı gösteri merkezinin adı Arenamega olarak belirlenmişti. Açılışta bir konuşma yapan Erdoğan gösteri merkezinin adını beğenmemiş “Arenamega yerine başka bir isim düşünün” diye talimat vermişti. Bunun üzerine gösteri merkezinin adı yaklaşık bir yıl sonra Erdoğan’ın isteği üzerine Yahya Kemal Beyatlı olarak değiştirilmişti.  Erdoğan konuya ilişkin, “Salonun ismi ne olabilir diye düşündük, sonunda şöyle bir karar verdik. Dedik ki bu salonun adını da Yahya Kemal Beyatlı olarak verelim” demişti.

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi dizaynı nasıl

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi fotoğrafları

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi kaç kişilik

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinin içi

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi dış görünümü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica