İkisini de Sevdim Dizisinin işi Çok Zor

İkisini de Sevdim Dizisinin işi Çok Zor

“İkinizi de Sevdim” dizisi dün akşam ATV ekranlarında yayın hayatına başladı.

    Son dönemde popülerliği artan Burak Serdar Şanal ve ‘Asla Vazgeçmem’ dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan “2014 Türkiye Güzeli” Amine Gülşe başrolleri paylaşıyor dizide. Tanıtım fragmanı çok ilgimi çekmese de ilk bölümün izleyip dizi hakkında genel bir fikir edinmek istedim. Ama gerçekten bölümün sonunu getirmekte oldukça zorlandım.

     Bunun en önemli unsurlarından birisi dizinin görüntüsüydü. Böyle 10 yıl önce yayınlanmış bir dizinin tekrarını izler gibiydim. Hani o, ekran alıcılığı yoktu. Bir ‘Rosalinda’ kıvamında olduğunu söylemek mümkün. Bir de oyunculuklar var tabi. Bu çok daha vahim durumdaydı bana göre.

    Evin iyi oğlu Murat “Burak Serdar Şanal”ın beden dili hiçbir şekilde jön havası vermiyor. Karizma eksikliği bir yana oyunculuğu da pek parlak değildi bana göre. Kötü oğlan Ferhat’ın da abartılı mimiklerine şahit oldum bütün bölüm boyunca.

    Güzel kızımız Suna’nın “Amine Gülşe” oyunculuk konusunda iyi yolda olduğunu söylemek mümkün. Dizi bir yerlere gelirse ki bence zor, bunu başarmasını sağlayacak kişi kesinlikle Amine Gülşe olur.

   Suna’nın nişanlısı Hasan “Mehmet Mehedof” dizi boyunca, bulunduğu ortamdan hoşnut olmayan adam görünümündeydi. Nerede hangi duyguya sahipti anlayamadım açıkçası.

   Ezra’nın “Hande Kaptan” oyunculuk performansı da iyiydi ancak ona verilen rolün ruh hali ve çabucak bağlanması da ayrıca ilginçti. Sen git adamın arabasına çarp anında aşık ol, bir gün Uludağ’da kal, ertesi gün doğum günün kutla (nereden biliyorsa), pahalı hediyeler al, bir de üstüne üstlük evlenme teklif et. Hasan yuvasına dönünce de intihar numarası yapmayı düşün. Vay arkadaş vay.

    Buna bir de nikahını bırakıp hastaneye koşan Hasan’ın, Ezra için nikahtan vazgeçmesini ekle. Dünyada böyle bir şey yok kardeşim. Ezra’nın yaşadığı sorunlar sorun da Suna’nın içine düşeceği durum sorun değil mi? Hasan 2 gündür tanıdığı Ezra’yı bu kadar düşünecekken Suna’yı bir anda silebilecek bir adam mı?

    Ailenin kötü çocuğu Ferhat’ın hırsı, bana ‘Evlat Kokusu’ dizisini çağrıştırdı. Cevahir ve Ferhat’ın benzerliği yadsınamaz bir gerçek. Bunun yanında Ferhat ve Murat arasında ki anlaşmazlıklar da yine Aslan ve Cevahir cephesiyle aynı.

   Yani dizinin geleceğinin pek parlak olmadığı kanaatindeyim. Ekran ömrü çok kısa olabileceğe benziyor. Tahminlerim 5-6 bölüm anca gider diyor. Son dönemlerde daha iyi kadrolu bir çok dizinin reytinglere çok çabuk yenildiğini düşünüce ‘İkisini de Sevdim’ dizisinin işi çok zor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica