Çilem Doğan Tahliye Sonrası Kızıyla Hasret Giderdi

Çilem Doğan Tahliye Sonrası Kızıyla Hasret Giderdi

Adana’da kendisini fuhuşa zorlayan eşini öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapis cezası alan ve dün 50 bin lira kefaletle tahliye edilen Çilem Karabulut, özgürlüğünün ilk gecesinde kızıyla sabaha kadar oturup hasret giderdi.

Adana’da kendisini fuhuşa sürüklemek istediğini öne sürdüğü eşi Hasan Karabulut’u (33) tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırılan ve dün akşam 50 bin lira kefaletle serbest bırakılan Çilem Karabulut (24), özgürlüğünün ilk gecesinde kızı ve ailesiyle sabaha kadar oturup hasret giderdi.

Kızı Mira’yı bir an olsun kucağından indirmeyen, gece boyunca ailesi ve akrabalarıyla mutluluğunu paylaşan genç kadın, şimdi yerel mahkemenin verdiği 15 yıllık hapis cezasının Yargıtay’daki sonucunu beklemeye başladı.

348 GÜN SONRA GELEN ÖZGÜRLÜK

348 gün sonra dün tutuklu bulunduğu cezaevinden çıkarak özgürlüğüne kavuşan Çilem, ailesi vedostları tarafından coşkuyla karşılandı.

”TÜM MÜCADELEM KIZIMIN GÜLÜŞÜ İÇİN”

Cezaevi kapısında ilk açıklamasını yapan genç kadın, tahliye olacağını bildiğini ancak bugün tahliye olacağını beklemediğini söyledi.

Kızına kavuşmanın sevincini yaşadığını belirten Çilem Karabulut, “Tüm mücadelem kızımın gülüşü için. Mücadelemiz devam edecek. Kadınlarımız için mücadele edeceğiz. Biz, yine kirpiğimiz yere düşmesin diye mücadele edeceğiz. Tekrardan ‘Kadınlar ölmesin’ diyeceğiz, hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

SABAHA KADAR UYUMADI

Çilem Karabulut, ailesi ile birlikte Adana’nın merkez Yüreğir ilçesindeki baba evine dün akşam saatlerinde ulaştı.

Evde yakınları tarafından karşılanan genç kadın, 2.5 yaşındaki kızı Mira ile hasret giderdi.

Çilem Karabulut kızını kucağından bir dakika bile indirmedi ve zaman zaman da sevinç gözyaşları döküp mutluluğunu paylaşan dostlarıyla hasret gidererek sabaha kadar uyumadı.

İLK İŞ SOY İSMİNİ DEĞİŞTİRMEK OLACAK

Av. İsa Ayanoğlu, Çilem Karabulut’un cezaevinde olduğundan kızlık soy ismi olan Doğan’ı kullanabilmek için yasal girişimde bulunamadığını söyledi.

Çilem’in eşi öldüğü için Nüfus Müdürlüğü’ne vereceği bir dilekçe ile kızlık soy ismini alabileceğini belirten Ayanoğlu, bunu da birkaç gün içinde gerçekleştireceğini anlattı.

Çilem Doğan ve kızı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica