Ayla Çelik’ten Beyazıt Öztürk Açıklaması

Ayla Çelik’ten Beyazıt Öztürk Açıklaması

Ayla Çelik’ten Beyazıt Öztürk Açıklaması

Beyaz’la bakışmalar, cilveler var klipte. Aranızdaki aşk dedikoduları alevlenecek bu klipten sonra. 
– Yapacak bir şey yok. En son gelip annemden isteyecek beni. Milletin ağzını kapatacağız. (Gülüyor)

Beyaz’la düetinize gelelim. Nasıl dahil oldu şarkıya? Eski arkadaşın bildiğim kadarıyla. 
– Çok istedi, yalvardı. (Gülüyor) Beyaz albüm yapacaktı, “Türkan” şarkısını okuyacaktı. Ondan dolayı arkadaşlığımız başladı ve bu süreçte gelişti. Birbirimizi tanıma fırsatı bulduk. O albüm yapmaktan vazgeçince onun iznini alarak şarkıyı Demet Akalın’a verdik. “Okumayacaksan Demet’e verelim” dedik, “Ver” dedi. Kimse benim kadar inanmadı şarkıya. 

◊ Demet de ilk dinlediğinde beğenmemiş galiba. 
– Evet, Demet “Bu ne ya, güzel değil” dedi. Sonra ertesi gün aradı, belli ki akşam dinlemişler, kulakları alışmış. Demet’in eşi çok beğenmiş. Ertesi gün “Alıyorum ben bunu” dedi. Gökhan Tepe ile beraber yaptığımız bir şarkı bu. Şarkının aranjesini ilk dinlediğim andaki heyecanımı anlatamam. Hep bu şarkı yılın şarkısı olacak, diyordum. Ben biliyordum zaten.

(Ömür Gedik – Hürriyet Kelebek)

Ayla Çelik kimdir?

Ayla Çelik  söz yazarı, bestekar ve yorumcudur. Müzikle olan profesyonel serüvenine Melih Kibar’la başladı. Çok sayıda reklam müziğine sesiyle hayat vermiştir. Devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğini yaptığı Antigone isimli oyunun müziklerine de imzasını atan Ayla Çelik kariyerinde özel bir işe de imzalamış oldu. Sanatçı geçtiğimiz senelerde Aylavanta isimli bir albümü de dinleyicisiyle paylaşmıştır.

Ayla Çelik 2012 senesinde hem Altın Kelebek ve Türkiye Müzik Ödülleri’nde bestesini Gökhan Tepe’nin yaptığı sözlerini kendisinin yazdığı Türkan ile yılın şarkısı ödünü almıştır.

Ayla Çelik arkadaşlarına verdiği şarkıların yanı sırada, kendi albümü için de hazırlıklarını bitirmiş,”Tüm şarkılarımda kendi hayat hikayemi anlattım” dediği “BEN” isimli albümünü 15 Ocak 2016 yılında piyasaya çıkarmıştır. Albümde sözü ve bestesi kendisine ait olan “Aşk Şarkıları” isimli şarkıya Metin Arolat yönetmenliğinde klip çeken Ayla Çelik’in bu projesinde Gökhan Tepe, Mustafa Ceceli, Erhan Bayrak, Ozan Çolakoğlu gibi sanatçı arkadaşlarının da imzaları yer almıştır..

Doğum Tarihi : 1973

Doğum Yeri : İstanbul

Burcu : Akrep

Boyu : 169 cm

Kilo : 60 kg

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica