Atatürk Havaalanı Kahramanları Umut Sakaroğlu ve Yasin Durna

Atatürk Havaalanı Kahramanları Umut Sakaroğlu ve Yasin Durna

Günümüzde hemen her şeyin içini boşalttık. Artık değerlerimiz, kavramlarımız eski anlamlarında değil. Kendimize sahte kahramanlar yaratıp, onların peşinden gidiyoruz. Ancak kendimize bir kahraman bulmak istiyorsak onlar dün Atatürk Havalimanı’ndaki bombalı saldırıda kendi canları uğruna onlarca belki yüzlerce insanın hayatını kurtaranUmut Sakaroğlu ve Yasin Durna bizim gerçek kahramanlarımızdır. Keşke ama keşke bunların hiçbiri yaşanmasaydı da biz kendi sahte kahramanlarımızla mutlu olmaya çalışsaydık.

3 yıldır İstanbul’da gümrük muhafaza memuru olarak çalışıyordu Umut Sakaroğlu.

Atatürk Havaalanı Kahramanları Umut Sakaroğlu

Dün saldırı esnasında olayı ilk gören ve müdahale eden kişi de Umut’tu. Teröristin kalabalığa geçişini canı pahasına önledi. Görgü tanıklarının anlatımına göre, “Saldırgan, ilk kontrolün olduğu noktadan geçiyor ve silahıyla çevreyi tarayarak ilerliyor. O sırada Umut terörist ile karşı karşıya geliyor ve onun ilerleyişini durduruyor.” Saldırgan planladığından önce ve daha az kalabalığın bulunduğu yerde kendini patlatıyor. En yakında olan Umut hayatını kaybediyor ancak olay yerinden yara almadan çıkan birçok kişinin hayatını kurtarıyor Umut.

Diğer bir kahramanımız ise polis memuru Yasin Durna

Kahraman polis Yasin Durnanın teröristi vurduğu an

Kendisini fiziksel olarak daha tanıyamasak da hepimizin kahramanı o. İkinci bir bomba patlatmak için ilerleyen saldırganı vurarak ve insanların olay yerinden uzaklaşması için zaman kazandırdı. Son haberlere göre kendisi hala ameliyatta ve dalağı alınmıştı. Umarız iyileşecek ve sağlıklı günlerine geri dönecek. Zira ona minnet borcu olan koca bir millet var.

(ONEDIO)

Kahraman Umut Sakaroğlu

Kahraman Umut Sakaroğlu son yolculuğuna uğurlandı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica