15 Yaşındaki Üvey Kızını İstismar Eden Sapık İlyas Y.’ye 16 Yıl Hapis Cezası

15 Yaşındaki Üvey Kızını İstismar Eden Sapık İlyas Y.’ye 16 Yıl Hapis Cezası

15 Yaşındaki Üvey Kızını İstismar Eden Sapık İlyas Y.’ye 16 Yıl Hapis Cezası

İlyas Y.(39), G.D. ile  6 yıl nikahsız olarak birlikte yaşadı. İddiaya göre geçtiğimiz yıl mart ayında  lise öğrencisi kızı 15 yaşındaki M.A.’ye zorla sarılıp cinsel istismarda bulundu. Genç kız, akşam eve gelen annesi G.D.’ye olayı anlattı. Annenin şikayeti üzerine İlyas Y., hakkında savcılıkça yürütülen soruşturma sırasında Mersin Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığından verilen raporda da istismar bulgusuna yer verildi.

Savcılığın yürüttüğü soruşturmanın tamamlanmasıyla hazırlanan iddianamede İlyas Y. hakkında Küçük yaştaki kıza cinsel istismar’ suçundan Mersin 4’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Hazırlanan iddianamede olay detaylı olarak anlatıldı.

Mahkeme  5inci celsede  karar verdi. Tutuksuz olarak duruşmada hazır bulunan İlyas Y.’nin avukatları müvekkillerinin suçsuz olduğunu öne sürerek, Müvekkilimiz birlikte yaşadığı kadın ile kavgasından sonra bu suçlamaya maruz kalmıştır. Yapılan şantajlara ve tehditlere boyun eğmemiş, bunu yargıya taşımıştır. Bu kavgadan sonra müvekkilimiz cinsel istismar iddiası ile karşıya kalmıştır. Suçlu olan bir insan, parası da olan bir insan niye bu konuyu yargıya taşısın.  Annenin intikam uğruna çocuğunu yönlendirmesiyle bu suçlama yapılmıştır diye savunma yaptı.

Mahkeme heyeti, 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdığı İlyas Y. hakkında tutuklama kararı verdi. İlyas Y., mahkemenin verdiği kararla duruşma salonundaki polisler tarafından Mersin E Tipi Cezaevine götürüldü. Sanık avukatları verilen  kararı temyiz edeceklerini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica