15 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismar Rezaletine Ceza Yağdı

15 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismar Rezaletine Ceza Yağdı

15 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismar Rezaletine Ceza Yağdı

Adana Yumurtalık’ta 15 yaşındaki G.S.Ç.’ye cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla yargılanan ve aralarında bir siyasi partinin eski ilçe başkanının da bulunduğu 18’i tutuklu 31 sanığa ceza yağdı.

Yumurtalık ilçesine bağlı bir köyde oturan ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi G.S.Ç., haziran ayında okuldaki bir arkadaşına, erkeklerle zorla ve para karşılığında cinsel ilişkiye girdiğini anlattı. Bu öğrencinin okul müdürüne durumu bildirmesi üzerine polise haber verildi.

Emniyet’e götürülen küçük kız ifadesinde bir siyasi parti eski ilçe başkanı olan V.Y.’nin tecavüzüne uğradığını, ondan sonra hem Y. ile hem de diğer erkelerle birlikte olduğunu söyledi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 29 şüpheli tutuklanırken 2 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tecavüz Ettiğinde 9 Yaşındaydım

Soruşturma sonunda 31 sanık hakkında ’Çocuğun nitelikli cinsel istismarı, hürriyetten yoksun kılma ve çocuğu fuhuşa teşvik’ suçlarından 2-35’er yıl arasında değişen hapis cezası istemiyleCeyhan Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın ilk celsesinde ifade veren G.S.Ç. tüm sanıklardan şikayetçi olarak şunları söyledi:

“Bana ilk tecavüz eden kişi ’V.dede’ diye hitap ettiğim V.Y. oldu. Ben 9 yaşındaydım, bayramınikinci ya da üçüncü günüydü, şeker bayramıydı. Komşumuz olan H.’nin nişanı vardı. Yanımda A. isimli arkadaşım vardı. V.Y. arabasıyla yalnız olarak geldi, ’Size dondurma almaya gidelim’ dedi. Biz de bindik ve gittik, dondurmayı bize aldı, daha sonra bizi eve götürdü, evde kimse yoktu.

‘BABAMA PARA VERİR, KARŞILIĞINI BENDEN ALIRDI’

A. dışarıda kaldı ve top oynuyordu, bize topu V.Y. almıştı. Beni içeriye çağırdı, harçlık vereceğini söyledi. Kapıyı örttü, bana orada tecavüz etti, ben bağırdım ancak ağzımı kapattı. 2015 yılı mayıs ayına kadar kendisiyle birden çok kez ilişkiye girdik. Bana kendisi harçlık verirdi, babama da zaman zaman para verirdi, karşılığını benden alırdı. Hatta V.Y. bana Y.K. ile ilişkiye girmem konusunda beni yönlendirdi, ’Git onunla ilişkiye gir iyi parası var’ diye.”

Tüm sanıklar suçlamaları kabul etmezken mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan 11’ini tahliye etti.

“BİTLİ BİRİNE BU EYLEMİ YAPMAM MÜMKÜN DEĞİL”

18’i tutuklu 31 sanık Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Sanıklar yöneltilen suçlamayı kabul etmezken bazıları G.S.Ç.’nin iftira attığını öne sürdü. Kıza 9 yaşındayken tecavüz ettiği iddia edilen V.Y. ise yıllarca esnaflık yaptığını belirterek, “Benim gibi bir adamın bana göre eli yüzü kirli, bitli birisine bu eylemi yapması mümkün değildir. G.S.Ç.’nin ifadelerinin aslı astarı yoktur” diye savunma yaptı.

Mahkeme heyeti, V.Y.’ye 26 yıl hapis cezası verirken diğer 30 sanığa da  1 ile 34 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezaları verdi.

Salih ÜÇTEPE/DHA

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. havin deniz diyor ki:

  Arkadaşlar bu kız buyuk bir kumpasın parçası adı geçen iş adamına büyük bir plan yapılarak adamı piyasadan silmektir. bu kız aslında amcasının oglu tarafından tecavüze ugramıştır . bu kızına ailesine bu iş adamını bu işin içine koymaları neticesinde adana ceyhan ilçesinde bir ev alınmıştır

 2. havin deniz diyor ki:

  İlk olarak Mağdure Süheyla ÇAVDI’ya cep telefonunun numarası sorulmuş olduğu, Cevaben ise;
  0 542 641 70 96 olarak cevapladığı,
  Süheyla Eda ile arkadaşsınız değilmi?
  Evet
  Eda şimdi bize birtakım bişeyler anlattı,bunları biz şimdi sana da soracağız,senin de bu konularla ilgili beyanını alacağız.Rahat ol rahat rahat en olup bittiyse anlat bize,tamam mı?
  Tamam
  Sen hangi okula gidiyorsun?
  Atatürk Ortaokulu Kaçıncı sınıf?
  — 8/E Sınıfına 8/E sınıfına peki
  — Şimdi 7. Sınıfa giderken senin Adana’da bir amcanın oğlu varmış, ismi ne bunun?
  Batuhan.
  — Batuhan’la aranızda bir ilişki olmuş ne oldu anlatır mısın?
  — Sevdik birbirimizi konuşmalarımızı kimse bilmeyecek değil mi?
  — Kimse bilmeyecek.
  Babam!
  — Yok babana detayları anlatmayacağız.
  — Sevgiliydiniz eee sonra?
  — İlişkiye girdik
  — Cinsel ilişkiye girdiniz Hı hı evet.
  — Zorla mı yoksa kendi isteğinle mi?
  — Hayır kendi isteğimle.
  — Kendi isteğinle oldu,bir kere mi oldu?
  — Evet bir kere.
  — Başka birlikteliğiniz olmadı?
  — Bir de Adana’ya gittiğimde, ara sıra bir gelir.
  — Onun kendi evlerinde mi oldu?
  — Evet amcam zaten 6 tane amcam var.babamınki de dahil hepsinin evi yanyana sırayla…

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica