13 Mayıs 2016’da Türkiye’de Neler Oldu – Günün Özeti

13 Mayıs 2016’da Türkiye’de Neler Oldu – Günün Özeti

13 Mayıs 2016’da Türkiye’de Neler Oldu – Günün Özeti

Mhp’de Kurultay başka bahara kaldı…

MHP’de dört Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan bir araya geldi.

Ankara 25. İcra Dairesi ve Ankara Valiliği’nin MHP kurultayının yapılamıyacağını açıklamasının ardından MHP’li muhalifler bir araya geldi.

Edinilen bilgilere göre 4 Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Meral Akşener, Koray Aydınve Sinan Oğan, Pazar günü kongrenin yapılacağı Ankara’daki Büyük Anadolu Oteline gidecek. Polisin izin vermemesi durumunda mukavemet gösterilmeyecek ve Yargıtay sürecinini tamamlanması beklenecek. Ayrıca bugün muhalif başkan adayları açıklama yapacak.

İstanbul’da Yapılack 2 Tünele Onay

“Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi” için hazırlanan plan tadilatı teklifi ve “Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa Tünelleri Projesi”ne ilişkin plan değişikliği teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş, ‘Haliç Unkapanı Karayolu Tüneli Projesi’ için son yerel seçimler öncesinde Esenler’de halka hitaben yaptığı konuşmada ‘Ustalık eserim olacak’ demişti.

Diyarbakır’daki patlamada köylüler izin vermeyiz dedi, PKK’lılarla çatışma çıktı

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nin kırsal kesiminde bulunun Sarıkamış Köyü Dürümlü Mezrası’nda bir araçta meydana gelen patlamada 4 kişi ölürken, 23 kişi yaralandı. Köylüler yaklaşık 15 kişinin de kayıp olduğunu belirtiyor. Patlamanın nasıl yaşandığına ilişkin de bilgiler ortaya çıktı. İddialara göre bomba yüklü kamyonun geçişi sırasında köylüler tepki gösterdi, tartışma çıktı. Köylüler aracı takip etmeye başladı. PKK’lı teröristler kamyonu infilak ettirdi. Bomba yüklü kamyonun hedefinin, Özerkli Jandarma Karakolu olduğu öğrenildi. Saldırı olacağını öğrenen köylülerin, bunu engellemek için silahlandığı ve PKK’lılarla çatıştığı bu sırada patlamanın yaşandığı da iddialar arasında.

Oya Aydoğan’dan kötü haber geldi…

Oya Aydoğan’ın sağlık durumu ile ilgili bir son dakika haberi… Geçtiğimiz günlerde aort damarı yırtılan oyuncu Oya Aydoğan’ın sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü hastaneden bir açıklama geldi. Oya Aydoğan’ın halen uyutulduğu, beynindeki ödemin tedaviye cevap vermediği belirtildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica