125 Kilodan 57 Kiloya Düşen Ezgi Çetin’in Değişimi

125 Kilodan 57 Kiloya Düşen Ezgi Çetin’in Değişimi

125 Kilodan 57 Kiloya Düşen Ezgi Çetin’in Değişimi

Denizlili Ezgi Çetin, iş başvurusu için gittiği kurumda yöneltilen “Koltuğa sığmıyorsun, nasıl çalışacaksın?” sorusunun ardından tüp mide ameliyatı oldu. 28 yaşındaki Çetin, 1 yılda 125 kilodan 57 kiloya düşerken, geçirdiği değişim şaşırttı.

Yeni Asır’da yer alan habere göre yönetici asistanlığı bölümü mezunu Ezgi Çetin, babasını kaybettikten sonra giderek daha fazla kilo aldı. Geçen yıl 125 kiloya kadar çıktı. Çetin, üniversiteyi bitirdikten sonra kilosu yüzünden iş bulamadığını ve insanların bakışları nedeniyle evden çıkamadığını söyledi. Çetin, son olarak gittiği iş başvurusunda “Koltuğa sığmıyorsun, nasıl çalışacaksın?” sorusu yöneltilince, zayıflamaya karar verdiğini belirtti. Geçen yıl Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tüp mide ameliyatı olan Çetin, sporla desteklediği bir yıllık programın ardından 125 kilodan 57 kiloya düştü. 

“Özgüvenim yerine geldi”

Çetin, “Üniversitede çok sıkıntı çektim. Kilom yüzünden öğrenim sürem uzadı, arkadaş bile bulamıyordum. İnsanlar bana bakarak benzetmeler yapıyor. Bakışlar yüzünden evden bile çıkamıyordum. Ameliyatın ardından 125 kilodan 57 kiloya kadar düştüm. İstediğimi giyiyor, özgürce dolaşabiliyorum” dedi.

Takipçi sayısı arttı

Kilo verdikten sonra sosyal medya hesaplarında takipçi sayısının arttığını dile getiren Ezgi Çetin, “Takipçilerim nasıl zayıfladığımı soruyor, bilgi almak istiyorlar. Nişanlımla birlikte bir site kurduk. Oradan kilosu yüzünden benim gibi hayatı kararan kişilere yardım ediyoruz. Nasıl kilo verebileceklerini anlatıyoruz” diye konuştu.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan nişanlısı Halis Kurucu ise amaçlarının kilolu insanları bilgilendirmek olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica